Home Flash Dersler Flash Kullanarak Hareket Eden Araba Animasyonu Yapımı
Flash Kullanarak Hareket Eden Araba Animasyonu Yapımı

Flash Kullanarak Hareket Eden Araba Animasyonu Yapımı

111
2

Merhaba arkadaşlar, Flash animasyon yapımlarına devam ediyoruz. Bu derste Flash ile hareket eden araba yapımını anlattım. İnşallah flashta programını öğrenmek ve geliştirmek isteyen arkadaşlara yararlı olur. Zaten bildiğiniz gibi hedefimiz bilgiyi paylaşmak ve bu düşüncenin çoğalmasını sağlamak. İnşallah sizlerin sayesinde bunu başaracağız. Çekimi yine derste çektim. Sınıfımızın sesini de duyabilirsiniz. 🙂 Sanırım ,bir anı mahiyetinde de olmuştur sınıftaki arkadaşlar için.

Bu flash çalışmasında aşağıdaki aşamaların anlatımı yapılmıştır ve öğretilmesi hedeflenmiştir.

1- Flashta birden fazla Layer oluşturmak.

2- Her nesneyi ayrı Layerlardaki Framelere çizmek,

3- Nesneleri boyamak

4- Nesneleri bir Layerdan diğerLayerda ki Frame kopyalamak.

5- Tekerleğe Rotate vermek.

6- Create Motion Tween eklemek.

 

(111)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(2)

  1. Geri bildirim: Anonim
  2. merhaba, iki ayrı flash dosyasından yola çıkarak bir menü yapmak istiyorum yarımcı olabilir misiniz? dosyaları size göndersem inceler misiniz?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.