Home Dreamweaver Dersler ASP ile Web Sayfa Yapımı (Başlangıç – IIS Kurulumu)
ASP ile Web Sayfa Yapımı (Başlangıç – IIS Kurulumu)

ASP ile Web Sayfa Yapımı (Başlangıç – IIS Kurulumu)

294
3

Merhaba arkadaşlar, Asp ile Web Site Yapımı derslerine başlıyoruz. çekmek düzenlemek çok zor olduğundan,  öğrencilerime anlatırken video çekmeye karar verdim.  Bazı videolar bu yüzden sınıf ortamında çekildiği için arkadan öğrenci sesleri duyabilirsiniz. 🙂 Neyse.. Başlangıç dersi olarak adlandırdığım bu derste windows 7 64 bit işletim sisteminde ı yaptım. Daha sonra dosya izinleri işlemlerini anlattık. Bilgisayarınızda IIS kurulumunu yapabilmeniz için videodaki basamakları teker teker takip edin. Bazı bilgisayarlarda windows sürümünden dolayı kurulum yapılmamaktadır. Videoda hangi sürümlerde IIS kurulabileceği belirtilmiştir. Lütfen videoyu izlemeden benim bilgisayarımda IIS kurulmuyor. Neden kurulmuyor? gibi sorular yöneltmeyin. Hayırlı seyirler..

(Not:Bu videodaki işlemleri yapmazsanız ileride anlatılacak olan derslerimizi Dreamweaverda yapamazsınız.)

Başlangıç Dersi İçeriği

1- IIS kurulumu

2- IIS Ayarları

3- wwwroot klasörüne dosya izinlerinin verilmesi.

 

ASP (DİNAMİK)WEB SİTE YAPIMI DİĞER

BAŞLANGIÇ DERSİ (  IIS kurulumu )

DİNAMİK SİTE YAPIMI DERS -1 

DİNAMİK SİTE YAPIMI DERS -2

DİNAMİK SİTE YAPIMI DERS -3

DİNAMİK SİTE YAPIMI DERS -4

DİNAMİK WEB SİTE YAPIMI DERS -5

DİNAMİK WEB SİTE YAPIMI DERS -6

DİNAMİK WEB SİTE YAPIMI -7 (YAKINDA)

(294)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(3)

  1. Merhabalar, öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Kurulumları yaptım ancak bütün dosyalarım salt okunur şekilde ve değiştiremiyorum. Birkaç yöntem denedim ama işe yaramadı. Yardımcı olabilir misiniz?

    1. Salt okunur dosyaların nasıl değiştirildiği videoda anlatılıyor. Sadece o işlemi yapmanız gerekmektedir. Başka bir şekilde değiştirilebilir mi? o konuda hiçbir bilgim yok malesef.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.