Home CSS3 / HTML5 Hazır CSS Menü Örneği
Hazır CSS Menü Örneği

Hazır CSS Menü Örneği

165
5

Merhaba Arkadaşlar , internette araştırmalarım hızla devam ediyor. Bunun nedeni de sizlersiniz. Çünkü Facebook Grubumuzdan olsun, e-maillerden olsun veya siteye yazmış olduğunuz yorumlardan, sitemizden çok memnun  kaldığınızı iletiyorsunuz. Bizde tabiki daha güzel şeylerle sizleri buluşturmak istiyoruz.

Nette sizler için bulduğum ve sonrasında kendim anlaşılır bir şekilde düzenlediğim, Hazır örneğinden bahsedeceğim. Bu menüyü istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Tabi her zamanki gibi bilginiz olması gerekli. Bu örneğe benzer bir çalışmayı daha önceden sizlere anlatmıştım. O örneği de inceleyerek kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Renk, boyutlandırma vs gibi işlemleri CSS klasörü içindeki dosyaları düzenleyerek yapıyorsunuz. Bu hazır css menü ile ilgili anlamadığınız bir şey olduğunda yorumlar kısmında benimle iletişime geçebilirsiniz.

Menüde renk değişikliği, yazı tipi, boyutu veya menü boyutu için css klasörü içindeki coolmenu.css dosyasını açarak düzenleyebilirsiniz.

Örnek :

#coolMenu li a {
display: block;
height: 25px;
line-height: 2em;
padding: 0 1.5em;
text-decoration: none;

(Not : em değeri pixel gibi bir değerdir. yukarıdaki değerleri px cinsindenden yazabilirsiniz. Mesela height=25px; yazılması gibi…)

 

DemoButton

hemen-indir-butonu

(165)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(5)

 1. Omer bey bu menuyu ortalayamadım bir turlu . CSS lerden mi duzenlemek lazım bu DIV’i yoksa index üstünden mi ?

  1. Selamlar,

   Ortaya gelmesi için menuyu bir divin veya tablonun icine koyduktan sonra soldan ve sagdan ortalamak icin auto secenegini sececeksiniz.

   Kolay gelsin

 2. ahmet bey işte orda sorun başlıyor. hiçbişey bilmiyorsanız benim ders videolarımı izleyin. Dreamweaver videoları veya site yapımı videoları. Kolay gelsin.

 3. hocam eline sağlık cok güzel bir çalışma fakat bu alt menuyede alt menu eklemek ıstersen nasıl yaparız yani çoklu acılır menu ıstenıldıgınde sureklı alt menuler nasıl eklenır ?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.