Home JQuery JQuery Resim Galerisi Yapımı

JQuery Resim Galerisi Yapımı

214
7

       Bildiğimiz gibi birçok sitede resim galerisi bulunmaktadır ve resim galerileride değişik programlar kullanılarak sitelerde boy göstermektedirler. Bu makalemizde sizlere jquery kullanılarak basit bir resim ( fotoğraf, banner ) galerisi  yapmasını anlatacağım.Yapacağınız çok basit ;sadece size verdiğim indirme linkindeki  dosyaların içerisinde bulunan resim klasörlerini yani ” thumbs = küçük resimlerin olduğu klasör”, ” Large= büyük resimlerin olduğu klasör”  resimleri değiştirmeniz. Kısacası klasörlerin içinde yer alan resimlerin adlarını değiştirmeden yeni resimleri koymanız olacaktır.

       Klasörde yer alan index.html dosyasının içindekileri kodları yeni yapacağınız galeri.html yada başka bir isim vereceğiniz bir html sayfasına kopyalayabilirsiniz.

kolay gelsin

jquery resim galerisi yapımı

(214)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(7)

  1. elinize sağlık hocam benim verdiğim galeriyide inceleyip yayınlarsanız sevinirim

  2. hocam, peki 10’un üzerinde fotoğraf eklemek için nasıl bir yöntem izlemeliyiz. Çünkü orda maksimum 10 foto var.

  3. rar’lı dosyanın içindeki ‘-‘ isimli klasörün içindeki ‘responsivethumbnailgallery’ adlı jscript dosyasını açın ‘count:10’ yazan yeri istediğiniz sayıyla değiştirin.

    özet: -/responsivethumbnailgallery/ ==>> count:10 => count:X, X senin foto sayın.

  4. Ben bu sliderdaki resimlerin her birine link bağlamak istiyorum ama kodda resim kaynağı olmadığı için yapamadım. Nasıl yapabilirim.şimdiden teşekkür ederim

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.