Home Püf Noktalar WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi
WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi

WordPress Dosya İzinlerinin Düzenlenmesi

47
0

Merhaba arkadaşlar

Açık kaynak kodlu olan ‘i bilmeyenimiz yoktur. Açık kaynak kodlu olduğu içinde bu tür yazılımların devamlı güncellenmesi gerektiğide malumdur. Güncellemeleri gerektiği gibi yapmanızın dışında,wordpressi ilk kurduğunuzda yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Bu işlemlerden biriside web alanınızdaki bulunan dosyalarının izinlerinin düzenlenmesidir. Dosyaların izinlerini düzenlemezseniz sitenizin başkaları tarafından hacklenme olasılığını göze alıyorsunuz demektir. Bizde bu makalemizde kurulumunu yaptıktan sonra dosya yazma izinlerine hangi değerleri vermeniz gerektiğini anlatacağız.

DİZİN İSMİ YAZMA İZNİ
Ana dizin (root) 755
Wp-İncludes 755
Wp-Admin 755
Wp-content 755
Wp-admin/index.php 644
.htaccess 644
Wp-config.php 644

NOT. Bazı eklentiler kurmak için bazı dosyalarınızın yazma izinlerini 755 yapabilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra tekrar yukarıda yazıldığı konuma getiriniz.

(47)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.