Home Püf Noktalar WordPress Admin Şifresini Bulma…
WordPress Admin Şifresini Bulma…

WordPress Admin Şifresini Bulma…

832
1

kurulumu yaptıktan sonra istenilen bir admin şifresi vardır.  Browserlar artık şifreleri otomatik olarak kaydediyor ve zamanlada şifreleri unutabiliyoruz. O yüzden bizde size kaybettiğiniz admin şifresini bulmayı göstereceğiz. Aşağıdaki işlemleri yaptığınızda şifreniz elinizde olacak.

Öncelikle web sitenizin cPanel’ine erişiminizin olması lazım. Veritabanınıza bakarak şifrenizi bulmanızın imkanı yok, çünkü şifreler veritabanına yazılırken MD5 şifreleme algoritması kulanılıyor ve bu algoritmayla şifrelenen içeriğin bulunması hayli zor.. Yine de, aşağıdaki adımları uygulayarak yönetici şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 

1) cPanel’e giriş yapın. phpMyAdmin uygulamasını çalıştırın.

2) Veritabanınızın yedeğini almayı unutmayın! Veritabanı internet sitenizin en önemli noktasıdır. En küçük bir aksilik, geri dönüşü imkansız sonuçlara yol açabilir! Yedek önemlidir!

3) Blogunuza ait olan veri tabanını seçin. Ardından, açılan pencerede SQL sekmesine tıklayın. Karşınıza bir yazı alanı gelecek, aşağıdaki sorguyu kopyalayın ve yazı alanına yapıştırın.

1
UPDATE 'wp_users' SET 'user_pass' = MD5('PAROLA') WHERE 'user_login' ='KULLANICIADI' LIMIT 1;

4) Kodu ekledikten sonra PAROLA yazan yeri yeni şifrenizle, KULLANICI ADI yazan yeri de kullanıcı adınızla değiştirin. PAROLA yazan yere geçici olarak sadece sayılardan oluşan bir şey girmenizi öneririm, bir karışıklık olmaması için. Giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirebilirsiniz zaten 🙂
5) Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra GİT (GO) butonuna tıklayın. Herşeyi doğru yaptıysanız, şifre değişimi gerçekleşecektir. Kullanıcı adınız ve yeni belirlediğiniz şifreyle giriş yapabilirsiniz. Hata aldıysanız, büyük ihtimalle kullanıcı adınızı yanlış yazmışsınızdır.

 

(832)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

  1. Merhaba admin panelinden yada veritabanından diğer kullanıcıların şifrelerini nasıl görebilirim. İlginiz için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.