Home Genel Seo ve Bedava Blog – (ucuz ve kullanışlı)

Seo ve Bedava Blog – (ucuz ve kullanışlı)

31
8

Hepimiz sitemizin google da birinci sıralara çıkması için baya zaman veya para sarfetmişizdir( tabiki parası olanlar için ).

Genelde bir site yapıldığı zaman bunun google kısa bir sürede istenilen yerde görmek biraz imkansızdır. Ama daha önceden çalışılmış bazı sitelerimiz varsa bu işin gidişatını tamamen değiştirecektir. Ne kadar aktivitesi ve tek kelime de yoğunlaşsanızda  şunu bilin ki bir sitenin istediğiniz düzeyde üst sıralara çıkması için en az 3 ay 6 ay veya 1 yıldan fazla bir sürenin geçmesi gerekebilir.

Ama şunu söyleyebiliriz çalışmaları ANA site için daha önceden başlatılırsa bu süreci kısaltabilirsiniz. Her zamanki gibi Nasıl mı? sorusunu soralım 🙂

1. Asıl yapacağınız ana siteden önce, güçlü bloglardan sitenizin içeriğiyle alakalı isim almalısınız.( özellikle tabanlı olmasında yarar var) Tabi bu blog tarzı sitenizin içeriğini  ana sitede kullanacağınız içerikle örtüşecek biçimde kendinize özgü makaleler yayınlamalısınız.

Alıntı makaleler işinizi görmez i boşuna uğraşmış olursunuz.

2.  Bu Blog sitelerinden en az 10-15 tane açmanız sizin için yararlı olacaktır.

3.  İçeriği günlük yazılarınızla doldurmaya çalışın.

4. Bu blog sitelerinden birbirlerine çapraz link vererek ilk işinize başlayabilirsiniz.( linkileri hemen vermeyin 1-2 ay geçmesi daha uygundur)

5. Blogların geçmişi ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacaktır.

6. EN ÖNEMLİSİ BU OLAYLARDAN YILMIYORSUNUZ 🙂

7. En sonunda açmış olduğumuz ana siteye  o sitelerden link veriyorsunuz.

Olay bu kadar basit. Belki bu süre sizi yoracaktır ama en azından bir alt yapınız olacağınız için devamlı bu işle uğraşmak isteyenler için büyük bir kazanç olacaktır. Çünkü ellerinde mükemmel bir sofra bulunuyor.:)

Ömer BOZALAN

(31)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(8)

  1. Aslında seçeceğimiz alan adınında googlede en kısa sürede en üstlerde çıkmasına nedendir diyemezmiyiz? Atıyorum facebook ile başlayan bir alana dı alsak en üste çıkmamız imkansız 😀 O yüzden seçeceğimiz alan adını düşünürken ince elekten geçirmekte yarar vardır diye düşünüyorum.
    Teşekkürler

  2. merhaba ben siteme hazır iletişim formu arıyorum.özellikle mail adresi istemezse tercihimdir.çünkü çoğu kişinin mail adresi yok..

    1. Gülden hanım hazır iletişim formu sitemizde videolu şekilde anlatılmıştır. Sitenin sağ üst köşesindeki arama bölümüne İletişim formu yazarsanız istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

  3. merhaba ömer bey bir site üzerine seo yapmak istiyorum bununla ilgili ne yapabilirim kullanıcağım bir program varmıdır yoksa google araçlarından falanmı yararlanabilirim?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.