Home Bilgisayar - Donanım Lollipop.exe Virüsü Nasıl Temizlenir?
Lollipop.exe Virüsü Nasıl Temizlenir?

Lollipop.exe Virüsü Nasıl Temizlenir?

61
4

Merhaba arkadaşlar son zamanlar bilgisayarımızı meşgul eden virüslerin miktarı artmaya başladı, facebook virüsünü sildik olmadı, yenisi çıktı. virüsü sildik olmadı,yenisi çıktı. Şimdide lollipop.exe virüsü çıktı değil mi? İçinizden neler geçiyor biliyorum 🙂 İşimiz yok, bir de bu virüslerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Neyse bu virüsü nasıl temizleyeceğimizi kısaca sizlere anlatayım.

ilk önce bu virüsün bilgisayarınızda olup olmadığını CTRL + ALT + DELETE (DEL) tuşlarına basarak görev yöneticisini açıyoruz. Karşımıza çıkan görev yöneticisi penceresinden İŞLEMLER sekmesine tıklıyoruz. Çıkan pencereden lollipop.exe yazısını araştırıyoruz. Böylece bu arkaplanda çalışıyor mu? onu kontrol ediyoruz. Eğer var ise; Denetim masası - Kaldır ‘a girerek kaldırıyoruz. Daha sonrasında bir kaç işlem yaparak bu işlemin kesinliğini denetliyoruz.

Yapacağımız sonraki işleri sıraladığımızda;

  • (Windows 7 kullananlar ) Başlat — ara bölümüne — msconfig yazarak pencereyi açıyoruz. Çıkan pencereden BAŞLATMA sekmesine gelerek otomatik çalıştırılan programların yer aldığı alandaki LOLLİPOP.EXE ‘yi bulup başındaki çeltiği kaldırıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
  • (Windows XP kullananlar) Başlat —Çalıştır’a gelip—msconfig  yazarak pencereyi açıyoruz. Çıkan pencereden BAŞLATMA sekmesine gelerek otomatik çalıştırılan programların yer aldığı alandaki LOLLİPOP.EXE ‘yi bulup başındaki çeltiği kaldırıyoruz ve ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
  • Bunları yaptıktan sonra combofix programını indirip çalıştırarak  bilgisayarınızı tekrar kontrol edebilirsiniz.

Artık işlem Tamam, Kolay gelsin.

(61)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(4)

    1. Coder arkadaşım, makaleyi tam okumadın herhalde… Bence bir kere daha oku. sonra düşüncelerini yaz..

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.