Home Genel Facebook Zaman Tünelini İptal Etmek
Facebook Zaman Tünelini İptal Etmek

Facebook Zaman Tünelini İptal Etmek

15
0

Eğer siz de Facebook‘un yeni profil sayfası Timeline‘ı sevmeyip onu etmeyi ve kaldırmayı kafaya takanlardansanız tek yapmanız gereken Facebook’u Internet Explorer 7 ile kullanmak.

Bunun İçin yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

Zaman Tüneli’ni IE7 ile açtığınızda karşınıza eski profil sayfanız çıkacak. Ancak profil sayfasını ve Facebook’un diğer özelliklerini kulllanmaya çalışırken çıkması olası hatalara karşı hazırlık olmak gerekiyor.

Yeni dizaynı IE7’de görünmeyen Facebook’un yaşlı tarayıcı için yeni bir düzenleme yapması bekleniyor. Facebook’un milattan öncesinin popüler browser’ı Internet Explorer 6’ya verdiği desteği kesmesi oldukça uzun sürmüştü. Facebook 2010 Ağustos’unda başta sohbet özelliği olmak üzere sitedeki birçok fonksiyonun IE6’yı desteklemeyeceğini açıklamıştı.

Görünen o ki, aynı kader yakın zamanda IE7’yi de bekliyor. İstatistiklere göre IE7’nin tarayıcı piyasasında yüzde 4’lük payı bulunuyor.

(15)

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliğini bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlayarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.