Home Genel Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?
Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?

Çevremizde Paylaşılan Wifi Şifrelerini Nasıl Görürüz?

1

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde çevrenizde bulunan Wifi’lerin şifrelerini nasıl öğreneceğinizi anlatacağım. Telefon uygulaması olarak kullanabileceğiniz bir program olduğunu şimdiden söylemek istiyorum. Hem Android hemde IOS işletim sistemli telefonlarda çalışan bu uygulama sayesinde artık İnternetsiz kalmayacaksınız. 

Telefonda kullanacağınız uygulamanın adı Wifi Map. Wifi Map uygulamasının amacı wifi şifresi bulmak olabilir ancak amaç legal yollardan wifi şifrelerini bulmak. Kısacası etrafınızda bulunan cafe, okul, Ev gibi yerlerde wifi şifresini bu uygulama sayesinde paylaşmış kişilerin ağlarını görebiliyorsunuz. Bu ağları görebilmeniz için yapmanız gereken Wifi Map’ı telefonunuza indirmek. İndirdikten sonra giriş işlemlerini yaparak, haritada görünen  kayıtlı wifi noktalarından size yakın olan wifi’yi seçerek şifresini öğrenmeniz. Şifresini öğrendikten sonra telefon, yada bilgisayardan o ağı bulup şifresini girmek.

Ayrıca Sistemde şuan dünya genelinde iki milyonda fazla wifi bilgisi yer almaktaymış.  Hatta uygulamayı kullanmak için online olmanıza da gerek yok.

Birçok yerde işime yarayan bu uygulamayı sizde indirerek internet keyfinizi duraksamadan devam ettirebilirsiniz.

omerbozalan 1981 doğumluyum. Üniversite eğitimimi, Sakarya Ünv. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmeni bitirerek tamamladım. Ayrıca C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. 2014 Nisan ayında Adobe Dreamweaver CS6 Kitabımı yayınlarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim. Kendimi Web Tasarım, Grafik Tasarım, Donanım konusunda hâlâ geliştirmekteyim.

Yorum(1)

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonucu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.